Успешно приключи Международният турнир по кикбокс „Купа Козлодуй”

08-10-2024     0      161

В спортна зала „Христо Ботев” в Козлодуй се проведе за 7-ма поредна година най-големият Международен турнир на Балканите по кикбокс на ринг – „Купа Козлодуй”, стил лоу кик. В събитието, което е част от Общински спортен календар 2024 г., участваха 325 състезатели от 52 спортни клуба от България, Черна гора, Сърбия и Молдова. Нашият клуб по кикбокс „Златните момчета” взе участие с 8 състезатели, основно в детските възрастови групи.
Официални гости на турнира бяха Маринела Николова, кмет на община Козлодуй, Красен Кръстев, Мартин Харизанов, народни представители, Андрей Красночаров, заместник изпълнителен директор на „АЕЦ Козлодуй”ЕАД.
Маринела Николова даде старт на състезанието с думите: „Радвам се, че за 7-ма поредна година турнирът по кикбокс събира толкова много спортисти в Козлодуй. Имаме гости както от цяла България, така и от чужбина. Искам да поздравя нашия клуб по кикбокс „Златните момчета” и председателя на клуба Георги Вачев за поредната прекрасна организация на турнира. Желая на всички спортисти успехи на ринга!”
В класирането по брой спечелени медали на първо място се нареди отборът на Молдова – WAKO, който спечели 10 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала. Втората позиция е за СК „Шуменска крепост”, гр. Шумен с актив от 9 златни, 8 сребърни и 2 бронзови отличия, а трети на почетната стълбичка се качиха кикбоксьорите на СК „Вокил”, гр. Варна с 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.
Отборът на домакините – СК „Златните момчета” e най-добрият български отбор при деца до 14 години. Златни медали за Козлодуй завоюваха: Мартин Цветков, Николай Кръстев, Симеон Атанасов, Цветимир Иванов и Мирослав Георгиев. Сребърен медал грабна Виктор Иванов. Бронзов медал спечели Светослав Илиев, а Денислав Димитров се класира на шеста позиция. Всички спортисти завършиха състезанието здрави и без контузии.
Георги Вачев, председател и треньор на кикбокс клуб „Златните момчета”, връчи на гостите плакети за принос в развитието на кикбокса. В обръщението си той благодари на всички и подчерта, че за последните 9 години градът се е променил изцяло, а спортът на местно ниво никога до сега не е получавал такава подкрепа в лицето на кмета на общината и на Община Козлодуй.